Aktuální zpráva o bohoslužbách v Kolínské farnosti

Vzhledem k aktuální situaci a Mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10.3.2020 o zákazu všech akcí, na kterých se účastní více než 100 osob, které reflektuje také vyhlášení biskupů ČR, se v Kolínské farnosti zařídíme následovně.

Časy bohoslužeb zůstávají beze změn, pokud nedojde k zpřísnění nařízení vlády. Prosíme, sledujte aktuální informace na naší stránce. Aktuální časy bohoslužeb ve farnosti naleznete ZDE.

V Kolínské farnosti máme 9 nedělných bohoslužeb v 9 různých kostelích. K tomu je třeba přičíst večerní sobotní bohoslužby s nedělní platností. Tyto bohoslužby máme 2. Podle posledního sčítání účastníků bohoslužeb nás v kolínské farnosti chodí do kostela celkem 420, co je průměr 38 osob na jednu bohoslužbu.

Proto prosíme pravidelné účastníky bohoslužeb, aby si bohoslužby plánovali a ty mladší prosíme, aby využili možnost jít na bohoslužbu v našich vesnických kostelích anebo se účastnili na bohoslužbě v sobotu odpoledne/večer (15 hod. v Starém Kolíně, 18 hod. v kostele Nejsv. Trojice v Kolíně). Dbejme na hygienické požadavky v době nebezpečí šíření viru.

Prosíme seniory, aby se bohoslužeb v neděli prozatím neúčastnili a sledovali mši svatou přes televizní obrazovku. Přímé přenosy bohoslužeb naleznete ZDE. Nemocné a osoby s rýmou, nebo příznaky jiných onemocnění také žádáme, aby se na bohoslužbách neúčastnili. Všichni ostatní se chovají dle nařízení vlády ČR. Rozdavatele sv. přijímání anebo kněze můžete požádat o přinesení svatého příjímání domů.

Po dobu nebezpečí šíření viru budeme v naších kostelích podávat svaté příjímání na ruku. V kostelích se nebude dočasně používat svěcená voda.

Spojme se v modlitbě za odvrácení nebezpečí šíření nemoci, zvláště za naše nemocné a starší. Modleme se také za lékaře, kteří jsou v této době vystaveni největšímu nebezpečí a stresu.