Pravidelný úklid kostela

Na základě množících se otázek ohledně pravidelného úklidu kostela předkládám odpovědi:

Co se má vlastně uklízet?

Při pravidelném jednotýdením úklidu kostela je třeba: vyluxovat červený koberec v presbytáři, koberec mezi lavicemi a koberec v učebně (v bývalé zimní kapli). Zamést a lehce vytřít podlahu v sakristii a v kostele (i s lavicemi) a utřít prach v sakristii. A také uklidit na záchodě. Nic víc není třeba dělat (utírat prach na oltářích, luxovat postranní koberce či na kůru… To se bude dělat při generálních úklidech jednou za čtvrt roku – před vánoci, velikonocemi, prázdninami a na podzim). Úklid každé tříčlenné skupině trvá přibližně jednu hodinu.

Jsou v kostele věci na úklid?

V kostele by mělo být vše potřebné k úklidu – košťata, hadry, kýble, lux…

Jak se dostaneme do kostela a kdo po nás zamkne?

Prozatím je to nastaveno tak, že se každá trojice ozve P. Martinu Sklenářovi a s ním se domluví. Ozvat se může někdo z trojice buď osobně, nebo přes mail (sklenarmartin@seznam.cz), či telefonicky (728 38 48 33).