Ohlášky – 12. neděle v mezidobí

Ohlášky Kolínské farnosti pro období od 25. června do 2. července 2017

Dnes je neděle 25. června 201712. neděle v mezidobí

Dnes v neděli 25. června 2017 konáme Svatopetrskou sbírku na bohoslovce.

Bohoslužby:  08:00 Farní kostel sv. Bartoloměje

09:30 Filiální kostel sv. Víta na Zálabí

18:00 Filiální kostel Nejsv. Trojice

Pondělí 26.6. 8:00 Nejsv. Trojice 11:30 Nejsv. Trojice  
Úterý 27.6.  8:00 Nejsv. Trojice 18:00 Nejsv. Trojice
Středa 28.6. 8:00 Sv. Bartoloměj 11:30 Nejsv. Trojice  
Čtvrtek 29.6. 8:00 Nejsv. Trojice 11:30 Nejsv. Trojice 18:00 Nejsv. Trojice
Pátek 30.6.  8:00 Nejsv. Trojice 18:00 Nejsv. Trojice
Sobota 1.7.  8:00 Nejsv. Trojice
Neděle 2.7. 8:00 Sv. Bartoloměj 9:30 Sv. Vít-Zálabí 18:00 Nejsv. Trojice

Středa 28.6. – památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka. Ve středu ráno v 8:00 hod. poděkujeme v kostele sv. Bartoloměje za končící školní rok. Dle možností zveme rodiče a žáky k účasti na ranní mši sv.

Čtvrtek  29.6.slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů, doporučený svátek

Následující neděle 2. července 2017 – 13. neděle v mezidobí

Děkujeme všem, kteří se účastnili na úklidu a sekaní trávy okolo kostela sv. Víta na Zálabí.

 

V pondělí, středa a čtvrtek – od 10:30 až do mše sv. hodinová adorace a příležitost ke svátosti smíření. Sv. zpověď v ostatní dny – půl hod. přede mši sv.

Modlitba sv. růžence půl hodiny před každou mši sv. pondělí – sobota.

Společenství mládeže. Zveme mládež na setkání jednou za měsíc na faře. Nejbližší setkání bude v pátek 30. června 2017 v 19:00 hod. Setkání povede otec Marian. Bude to zároveň příprava na pouť na Sázavu.

 

Přihlašování a registrace na celostátní setkání mládeže.

Za necelé dva měsíce začíná Celostátní setkání mládeže v Olomouci. Jedná se o mimořádnou příležitost, jak zakusit společenství svých vrstevníků, společenství církve. Obracíme se zvláště na vás mladé, abyste této možnosti využili. Přihlásit se je možné na webu: olomouc2017.signaly.cz

Do konce června je možné zaregistrovat se za výhodnější poplatek.

 

Prázdninový režim nedělních mši sv. Od začátku letních prázdnin budeme mít letní režim mši sv. v neděli. Místo 9 mší bude v naši farnosti o prázdninách 6 mši svatých. Mše sv. o prázdninách nebudou v Nové Vsi, Velkém Oseku a Velim s Pňovem se budou střídat podle domluvy. Také nebude mše sv. u Nejsv. Trojice v sobotu večer. Večerní mše sv. v sobotu bude o prázdninách v 17:00 hod. v Starém Kolíně. Přesný rozpis bude v nejbližším čísle časopisu Bartoloměj a také bude na nástěnkách a na webu.

 

Nová kniha. Byla vydaná kniha pod názvem Ako budovať pozitivné vzťahy – oslobodenie prítomnosti od vplyvu minulosti. Kniha obsahuje přednášky, které se uskutečnily v březnu v našem komunitním centru, které vedl pater Ján Halama. Knihy jsou k nabytí na faře.

 

Je k dispozici červnové číslo misijního časopisu Hlasy. Nachází se v něm, mimo jiné, rozhovor s otcem Georgesem Mondo.