Ohlášky – Velikonoční neděle

pondělí 5. 4.8:00 Sv. Bartoloměj9: 30 Sv. Bartoloměj18:00 Sv. Bartoloměj
úterý 6. 4.8:00 Nejsv. Trojice_18:30 Sv. Bartoloměj
středa 7. 4.8:00 Nejsv. Trojice11:30 Sv. Bartoloměje_
čtvrtek 8. 4.8:00 Nejsv. Trojice11:30 Nejsv. Trojice_
pátek 9. 4.8:00 Nejsv. Trojice_18:00 Nejsv. Trojice
sobota 10. 4.8:00 Nejsv. Trojice_18:00 Nejsv. Trojice
neděle 11. 4.8:00 Sv. Bartoloměj9:30 Sv. Bartoloměj18:00 Sv. Bartoloměj

Ohlášky Římskokatolické farnosti Kolín pro období od 4. dubna do 11. dubna 2021

Pondělí 5. dubna – Velikonoční pondělí – 9:30 Pňov-Předhradí, 11:00 Ovčáry, 17:00 Starý Kolín

Sobota 10. dubna – 17:00 Starý Kolín

Neděle 11. dubna – 8:00 Velim, 8:00 Velký Osek, 9:30 Pňov-Předhradí, 10:30 Červené Pečky, 11:00 Veltruby, 17:00 Nová Ves.

Pravidelný program

Sv. zpověď – půl hodiny před každou mší svatou (vyjma neděle rána).

Eucharistická adorace – V pondělí, středu a čtvrtek od 11:00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice v Kolíně.

Vyučování náboženství – Pondělí v 16:30 – 1. třída, středa v 16:30 – 2. a 3. třída, čtvrtek v 16:30 – 4. a 5. třída, pátek v 19:00 – 6. třída a starší (spolčo mládeže).

Katecheze pro dospělé – v úterý od 17:00 hod.

Modlitební společenství – ve čtvrtek v 19:00 hod.

Aktuality

Srdečně zveme všechny děti 5. dubna na on-line velikonoční hru od 14 hodin, která bude probíhat přes Google Meet. Budete potřebovat jenom dobré připojení k internetu, mikrofon, kameru (pokud máte) a hlavně dobrou náladu. Přihlašujte se nejdříve deset minut předem přes odkaz, který najdete na facebookové stránce Potkali se u Bartoloměje nebo zde: https://meet.google.com/wqj-uvcb-dcj. Předpokládaný konec je v 15:30. Moc se na vás těší vaše spolčo on-line.

Ve středu 7. dubna bude v 11:30 v kostele sv. Bartoloměje zádušní mše za + Přemysla Hlavsu.

Zveme děti k edukační a tvořivé interaktivní pouti svatým týdnem Pána Ježíše https://vystavy-farnost-brod.itch.io/svaty-tyden-v-jeruzaleme

Interaktivní hry pro děti s biblickým příběhem naleznete na stránce www.schoolfun.cz/nejvetsi-pribehy-vsech-dob/ nebo můžete použít mobilní aplikaci GEOFUN (funguje jak pro Android tak pro iOS).

V aktuálním vládním nařízení se „shromáždění pořádaného církví nebo náboženskou společností v kostele nebo v jiné místnosti určené pro náboženské obřady se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 10 % míst k sezení, přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu”. Bohoslužby jsou v pravidelném režimu.Prosíme, abyste se na nedělní i sváteční bohoslužby zapisovali na webové stránce farnosti www.farnostkolin.cz Sledujte, prosíme, aktuální ohlášky, situace se může změnit. Z důvodů omezení jsou nedělní a sváteční bohoslužby až do odvolání v kostele sv. Bartoloměje.

Farní tábor 2021 – Pokud situace dovolí, proběhne v termínu od 15. do 21. srpna 2021 v Zásmukách farní tábor pro děti ve věku od 7 do 15 let. Své děti můžete přihlašovat přes formulář na webových stránkách farnosti. Fyzické přihlášky se letos vybírat nebudou.

Minulý ročník se nám vydařil i díky silné duchovní podpoře farníků, kterou jsme mohli velmi dobře vnímat. Prosíme vás tedy i nyní, abyste na přípravu a průběh tábora mysleli ve svých modlitbách. Přihlašování zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6S_Q3ddm8eKnFDMhEWpjyLprcPHRkhy7JTARujXeAlyPIwA/viewform

Nová výstava v komunitním centru. Ve farním komunitním centru na faře je nainstalovaná nová výstava dobových fotografií s kaplí Panny Marie Sedmibolestné, která kdysi stála na pražském předměstí v Kolíně. Výběr fotografií vykonal Jaroslav Pejša.