Ohlášky 13. neděle v mezidobí

Ohlášky Římskokatolické farnosti Kolín pro období od 27. června do 4. července 2021

pondělí 28. 6.8:00 Nejsv. Trojice11:30 Nejsv. Trojice_
úterý 29. 6.8:00 Nejsv. Trojice17:00 Nebovidy18:30 Sv. Bartoloměj
středa 30. 6.8:00 Nejsv. Trojice11:30 Nejsv. Trojice_
čtvrtek 1. 7.8:00 Nejsv. Trojice__
sobota 3. 7.__18:00 Nejsv. Trojice
neděle 4. 7.8:00 Sv. Bartoloměj9:30 Sv. Vít – Zálabí18:00 Nejsv. Trojice

Sobota 3. července – 17:00 Starý Kolín.

Neděle 4. července – 8:30 Sázava – poutní mše kolínských farníků, 11:00 Velký Osek.

Eucharistická adorace – V pondělí a středu od 11:00 hod. v kostele Nejsvětější Trojice v Kolíně.

Neděle 27. června13. neděle v mezidobí. Vykonáme Svatopetrskou sbírku na bohoslovce.

Pondělí 28. června – památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka

Úterý 29. červnaslavnost Sv. Petra a Pavla, apoštolů – doporučený svátek. Bude také večerní mše v 17:00 v kostele sv. Petra a Pavla v Nebovidech.

Sobota 3. červencesvátek sv. Tomáše, apoštola.

Neděle 4. června14. neděle v mezidobí. Srdečně zveme na pouť kolínské farnosti k sv. Prokopovi na Sázavu. Mše svatá je v 8:30. Mše svaté v Kolíně jsou v pravidelném pořádku, mše na vesnicích jsou tuto neděli výrazně zredukovány.

Děkujeme všem, kteří pomohli připravit slavností rozloučení s otcem Georgesem v pátek 25.6.

Sbírka na pomoc jižní Moravě

Pomoc postiženým obcím a farnostem na jižní Moravě je možná prostřednictvím sbírky pro pomoc obětem pohromy pořádá Diecézní charita Brno, číslo účtu 4211325188/6800, variabilní symbol 2002, lze posílat i DMS na číslo: 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, nebo 90. Je možné přispět také přímo Římskokatolické farnosti Moravská Nová Ves (patří k ní obce Hrušky, Moravská Nová Ves a Týnec), údaje jsou na stránce www.farnostmnves.cz.

Otevřená farní knihovna

Je pro Vás nově otevřena farní knihovna ve farním komunitním centru. Knihovna je přístupná, kdykoliv je otevřeno komunitní centrum (napr. když je výuka náboženství, nebo při jiných aktivitách). Výpůjčky, prosíme, sami zapisujte do výpůjční knihy. Farnost nově předplácí křesťanský měsíčník Nezbeda, pro dívky i chlapce školního věku. V časopisu naleznete komiksy, hry, příběhy, ale také kapitoly z Bible a rubriku o událostech církevního roku. K časopisu odebíráme též přílohu pro předškolní děti pod názvem Cvrček. Do časopisů mohou děti nahlédnout v knihovně, nebo si je vypůjčit domů.

Aktuální opatření

V aktuálním vládním nařízení týkajících se náboženských obřadů se už nemluví o limitu počtu účastníků, platí však že:  účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí́ na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávaní ruky při pozdravení pokoje, zpěv je už povolený. Bohoslužby jsou v pravidelném režimu.Na bohoslužby se už nemusíte přihlašovat.

Farní tábor 2021

Pokud situace dovolí, proběhne v termínu od 15. do 21. srpna 2021 v Zásmukách farní tábor pro děti ve věku od 7 do 15 let. Všechna místa jsou už obsazena. Můžete platit zálohu.

Minulý ročník se nám vydařil i díky silné duchovní podpoře farníků, kterou jsme mohli velmi dobře vnímat. Prosíme vás tedy i nyní, abyste na přípravu a průběh tábora mysleli ve svých modlitbách.

Farní pobyt na horách v obci Terchová na Slovensku

V termínu 9. – 15. 8. 2021 organizuje naše farnost  „sportovně-duchovní“ pobyt v Domě sv. Josefa v obci Terchová na Slovensku. Cena ubytování je 8,5 euro/noc pro dospělé, děti do 12 let v přítomnosti rodičů platí polovinu. Děti do 3 let bez nároku na lůžko neplatí nic. Zajištěno bude vaření formou polopenze, cena bude upřesněna podle počtu zájemců o pobyt.

Terchová leží asi 25 kilometru východně od Žiliny. Je turistickým centrem Malé Fatry a skýtá tak mnoho krásných míst, kam se vypravit.

Dům sv. Josefa je ve správě Farnosti Terchová. Nabízí ubytování ve 2lužkových, 4lužkových, 5lužkových a 7lužkových pokojích. Kapacita ubytování činí 45 lůžek. Sociální zařízení jsou společná, umístěná na chodbách. K dispozici je kaple, plně vybavená kuchyně.

Doprava bude realizována vlastními silami.

V případě nepříznivé epidemiologické situace se pobyt odkládá.

Zájemci nechť se hlásí do 30. 6. 2021 na e-mail: tomas.pavela@gmail.com, nebo na tel.: 737 129 378.