Ohlášky – 16. neděle v mezidobí

Ohlášky Římskokatolické farnosti Kolín pro období od 18. července do 25. července 2021

pondělí 19. 7.8:00 Nejsv. Trojice__
úterý 20. 7.8:00 Nejsv. Trojice_18:30 Sv. Bartoloměj
středa 21. 7.8:00 Nejsv. Trojice__
čtvrtek 22. 7.8:00 Nejsv. Trojice__
pátek 23. 7.8:00 Nejsv. Trojice_18:00 Nejsv. Trojice
sobota 24. 7.__18:00 Nejsv. Trojice
neděle 25. 7.8:00 Sv. Bartoloměj9:30 Sv. Vít – Zálabí18:00 Nejsv. Trojice

Sobota 24. července – 17:00 Starý Kolín.

Neděle 25. července – 8:00 Pňov-Předhradí, 10:30 Červené Pečky, 11:00 Ovčáry – poutní mše.

Pravidelný program

Sv. zpověď – půl hodiny před každou mší svatou (vyjma neděle rána).

Eucharistická adorace – v pátek od 17:30 v kostele Nejsvětější Trojice v Kolíně.

Neděle 18. července16. neděle v mezidobí.

Čtvrtek 22. červencesvátek sv. Marie Magdalény.

Pátek 23. červencesvátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy.

Neděle 25. července17. neděle v mezidobí. Svátek sv. Jakuba, apoštola se slaví jen v titulárních kostelích.

Otevřená farní knihovna. Je pro Vás nově otevřena farní knihovna ve farním komunitním centru. Knihovna je přístupná, kdykoliv je otevřeno komunitní centrum (napr. když je výuka náboženství, nebo při jiných aktivitách). Výpůjčky, prosíme, sami zapisujte do výpůjční knihy. Farnost nově předplácí křesťanský měsíčník Nezbeda, pro dívky i chlapce školního věku. V časopisu naleznete komiksy, hry, příběhy, ale také kapitoly z Bible a rubriku o událostech církevního roku. K časopisu odebíráme též přílohu pro předškolní děti pod názvem Cvrček. Do časopisů mohou děti nahlédnout v knihovně, nebo si je vypůjčit domů.

V aktuálním vládním nařízení týkajících se náboženských obřadů se už nemluví o limitu počtu účastníků, platí však že:  účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí́ na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávaní ruky při pozdravení pokoje, zpěv je už povolený. Bohoslužby jsou v pravidelném režimu.Na bohoslužby se už nemusíte přihlašovat.

Farní tábor 2021 – Pokud situace dovolí, proběhne v termínu od 15. do 21. srpna 2021 v Zásmukách farní tábor pro děti ve věku od 7 do 15 let. Všechna místa jsou už obsazena. Můžete už vplácet zálohu.

Minulý ročník se nám vydařil i díky silné duchovní podpoře farníků, kterou jsme mohli velmi dobře vnímat. Prosíme vás tedy i nyní, abyste na přípravu a průběh tábora mysleli ve svých modlitbách.

Farní pobyt na horách v obci Terchová na Slovensku

V termínu 9. – 15. 8. 2021 organizuje naše farnost  „sportovně-duchovní“ pobyt v Domě sv. Josefa v obci Terchová na Slovensku. Cena ubytování je 8,5 euro/noc pro dospělé, děti do 12 let v přítomnosti rodičů platí polovinu. Děti do 3 let bez nároku na lůžko neplatí nic. Zajištěno bude vaření formou polopenze, cena bude upřesněna podle počtu zájemců o pobyt.

Terchová leží asi 25 kilometru východně od Žiliny. Je turistickým centrem Malé Fatry a skýtá tak mnoho krásných míst, kam se vypravit.

Dům sv. Josefa je ve správě Farnosti Terchová. Nabízí ubytování ve 2lužkových, 4lužkových, 5lužkových a 7lužkových pokojích. Kapacita ubytování činí 45 lůžek. Sociální zařízení jsou společná, umístěná na chodbách. K dispozici je kaple, plně vybavená kuchyně.

Doprava bude realizována vlastními silami.

V případě nepříznivé epidemiologické situace se pobyt odkládá.

Zájemci nechť se hlásí do 30. 6. 2021 na e-mail: tomas.pavela@gmail.com, nebo na tel.: 737 129 378.