Ohlášky – Květná neděle

Ohlášky Římskokatolické farnosti Kolín pro období od 10. dubna do 17. dubna 2022

pondělí 11. 4.8:00 Nejsv. Trojice11.30 Nejsv. Trojice_
úterý 12. 4.8:00 Nejsv. Trojice_18:30 Sv. Bartoloměj
středa 13. 4.8:00 Nejsv. Trojice11.30 Nejsv. Trojice_
čtvrtek 14. 4.__18:00 Sv. Bartoloměj
pátek 15. 4._15:00 Sv. Bartoloměj_
sobota 16. 4.__20:00 Sv. Bartoloměj
neděle 17. 4.8:00 Sv. Bartoloměj09:30 Sv. Vít – Zálabí18:00 Nejsv. Trojice

Neděle 17. dubna – 8:00 Velký Osek, 8:00 Velim, 9:30 Pňov-Předhradí, 10:30 Červené Pečky, 11:00 Veltruby, 17:00 Nová Ves.

Pondělí 18. dubna – 8:00 Sv. Bartoloměj, 9:30 Sv. Vít, 9:30 Pňov-Předhradí, 11:00 Ovčáry, 11:00 Starý Kolín

Pravidelný program

Sv. zpověď – půl hodiny před každou mší svatou (vyjma neděle rána).

Eucharistická adorace – v pondělí a středu od 11:00 do 11:30 v kostele Nejsvětější Trojice v Kolíně.

Vyučování náboženství – Pondělí v 16:30 – 1. třída, středa v 16:30 – 2. a 3. třída, čtvrtek v 16:30 – 4. a 5. třída, pátek v 19:00 – 6. třída a starší (spolčo mládeže). Příprava na první svaté přijímání – středa 17:30

Zpívaní dětí – Mladší děti (1. stupeň ZŠ): středa   14:45 – 15:30 hod. Sólové zpívání: středa   15:30 – 16:25 hod. Starší děti: (a mládež) pondělí  17:20 – 18:40 hod.

Katecheze dospělých – v úterý v 17:30 ve farním komunitním centru.

Modlitební večer – ve čtvrtek v 19:00 na faře. Ve Velkém týdnu není.

Mariina Legie – každou středu po ranní mši svaté (cca v 8:30) v kostele Nejsv. Trojice.

Aktuality

Neděle 10. dubnaKvětná neděle. Začíná Velký týden. Procesí na Květnou neděli začne v 7:45 u kostela Nejsv. Trojice a průvodem půjdeme do sv. Bartoloměje, kde bude mše svatá spojená se zpěvem pašijí.

14. duben – Zelený čtvrtek – večerní mše svatá je slavení památky Večeře Páně. Bohoslužby budou také ve Velimi (17 hod.) a ve Velkém Oseku (18 hod.)

15. duben – Velký pátek – den přísného postu. Ve 14 hod. se v chrámu sv. Bartoloměje pomodlíme pobožnost Křižové cesty, která bude mít formu pantomimy a povede ji společenství mládeže. V 15:00 začnou obřady Velkého pátku. Poklona u Božího hrobu bude do 20. hod. Prosíme, abyste se přihlašovali zde: https://www.farnostkolin.cz/rezervace/. Sbírka na Svatou zemi bude v kasičce u Božího hrobu.

16. duben – Bílá sobota – v 8:00 se v chrámu sv. Bartoloměje modlíme ranní chvály a modlitbu se čtením. Začátek obřadu Vigilie Zmrtvýchvstání Páně začne ve 20:00 hod. V průběhu celého dne bude kostel otevřený k adoraci u Božího hrobu. Prosíme, abyste se nahlašovali zde https://www.farnostkolin.cz/rezervace/ Na vigilii si s sebou přineste svíce. Po vigilii zveme na pohoštění, cukroví s sebou je vítáno.

Neděle 17. dubnaSlavnost Zmrtvýchvstání Páně.

Ve Velkém týdnu bude svatá zpověď v těchto časech:

  • ve středu 13. dubna od 15 do 18 hod. v kostele Nejsv. Trojice
  • na Velký pátek od 13:30 do 15 hod. u sv. Bartoloměje
  • na Bílou Sobotu od 15 do 17 hod. u sv. Bartoloměje

Úklid kostela sv. Bartoloměje před Velikonocemi bude ve čtvrtek 14. dubna od 8:00 hod.

Pozor ZMĚNA!!! Po Velikonocích (od úterý 19.4) bude chrám sv. Bartoloměje uzavřen veřejnosti až do poloviny června, kvůli probíhající rekonstrukci. Mše svaté budou v obvyklých časech v kostele Nejsv. Trojice.

Modlitby za mír na Ukrajině. Zveme Vás k modlitbě růžence za pokoj na Ukrajině v našich rodinách. Také před každou mší svatou se budeme modlit růženec na tenhle úmysl. Každou středu od 12 do 18 hodin bude v kostele Nejsv. Trojice adorace, při které se modleme za ukončení války a mír na Ukrajině. Prosíme, abyste se zapisovali na služby hlídání v kostele na stránce farnosti: https://www.farnostkolin.cz/adorace-modlitby-za-pokoj-a-ukonceni-valky-na-ukrajine/ Využijme ten čas na osobní modlitbu, a zapojme se do řetězí modliteb za pokoj. Od 15 do 18 bude v kostele některý z kněží vysluhovat svátost smíření.

Postní předsevzetí. Také v tomto roce se můžeme na slavení Velké noci připravit modlitbou a také postem, odřeknutím si něco z jídla a věnováním svých ušetřených prostředků potřebným podle vašich možností a přání. Můžete k tomu využit charitní postní kasičky, do kterých můžete průběžné odkládat ušetřené prostředky a na konec postní doby je přinést zde do chrámu. Na kasičky napište – na jaký cíl chcete věnovat prostředky. Možností a potřeb je v dnešní době dost.

Samotná matka třech dětí prosí o výpomoc jednou v týdnu, jde o pomoc v domácnosti a s dětmi. Kontakt u p. faráře.

Materiální pomoc pro běžence z Ukrajiny koordinuje Farní Charita Kolín v komunitním centru Na Zálabí (Mnichovická ul.). Výdej pomoci je stanoven na úterý a čtvrtek, jiné dny po tel. domluvě. Pomoc je určena jak pro jednotlivce a rodiny běženců, tak pro ubytovatelé, kteří přijímají u sebe běžence z Ukrajiny. Prosíme budoucí dárce, aby se na tel. informovali, jaká pomoc je akutně potřebná. Č. tel.: + 420 725 409 100.

Noc kostelů v r. 2022 bude v pátek 10. června 2022. Začalo přihlašování kostelů. Prosíme, abyste jednotlivé kostely, které chcete zapojit do akce, nahlásili p. faráři. 

Opatření vlády ČR v souvislosti s nemocí způsobenou covid-19. Díky zlepšené pandemické situaci schválila česká vláda další uvolnění protiepidemických opatření a od pondělí 14. března nebudou v kostelích respirátory povinné. Při bohoslužbách obnovíme pozdravení pokoje, přinášení obětních darů a znovu umožněme přijímat eucharistii i do úst všem, kteří si to přejí. Nejpozději od Velikonoční vigilie vrátíme svěcenou vodu do kostelních kropenek.

Letní farní tábor pro děti bude v Zásmukách od 10. do 16. července 2022. Tábor je pro věkovou kategorii od 7 do 15 let. Bližší informace brzo doplníme. Minulé ročníky se nám vydařily i díky silné duchovní podpoře farníků. I letos Vás prosíme, abyste na přípravu a průběh tábora mysleli ve svých modlitbách. Přihláška ZDE.